DRUHY VESTAVEB:

PARTNEŘI:

Půdní byty

Půdní byty představují bydlení se vším všudy přímo pod střechou. Tento druh bytů se stal módním a ve větších městech vyhledávaným. Odpovídá tomu i cena, která většinu půdních bytů řadí do segmentu luxusního bydlení.

Populární jsou půdní byty především mezi mladými lidmi. Není divu, když ve starších bytových domech, kde se půdní vestavby realizují, často chybí výtahy.

Členění půdních bytů

Půdní byt přináší svým majitelům mnoho radostí i starostí. Už během samotného plánování půdní vestavby, je třeba vyřešit rozčlenění prostoru. Umístění toalety, koupelny či kuchyně bývá často předurčeno stávajícími rozvody a napojením na ně. Ohledy je nutné brát také na hledisko statiky.

Půdorys půdních bytů většinou ani u zbytku obytné plochy nenabízí žádnou zvláštní variabilitu. Otevřený vzdušný prostor však může být naopak považován i za výhodu. Působí příjemně a moderně. Pokud přestavované podkroví disponuje vysokou střechou, je možné dosáhnout určitého optického členění pomocí rozdělení do více výškových úrovní. Zvýšená podlaha je v půdních bytech poměrně využívaná. Pokud chceme prostor reálně dělit, využívá se k tomu nenosných sádrokartonových příček.

Úložné prostory

Umístění klasického skříňového nábytku bývá v půdních bytech velkým problémem. S úložnými prostory je dobré počítat již při plánování půdního bytu, jen tak se dá dosáhnout efektivního využití místa. Jediným smysluplným řešením úložných prostorů jsou totiž na míru vyráběné vestavné skříně.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!