DRUHY VESTAVEB:

PARTNEŘI:

Podkrovní kuchyně (kuchyně v podkroví)

Realizace kuchyně v podkroví, se stejně jako u podkrovní koupelny, vyznačuje určitými specifiky. Atypický prostor na jednu stranu omezuje možnosti zařízení, avšak na tu druhou má svoje nezaměnitelné kouzlo. Například odhalené dřevěné trámy působí v podkrovní kuchyni obzvláště pěkně.

Zařízení podkrovní kuchyně

Naplánování podkrovní kuchyně bychom měli nechat na skutečném profesionálovi, který má potřebné odborné znalosti. To nám však samozřejmě nebrání, abychom zapojili i vlastní fantazii a sdělili architektovi naši představu. Výsledná kuchyně v podkroví však musí být funkční a bezpečná.

Při stavbě kuchyně v podkroví se je třeba se vyrovnat s několika problémy. Především to budou zkosené stěny, které překážejí minimálně běžným horním závěsným skříňkám kuchyňské linky. Dnes však není problém upravit kuchyň na míru, či si dokonce nechat vyrobit zařízení přímo na zakázku. Pokud chceme v podkroví i stolovat, je třeba vyhradit pro tuto potřebu vhodné místo.

Další problémy vztažené k zařizování kuchyně, které je třeba řešit ve vzájemné souvislosti, představují rozvody a prosvětlení prostoru. Pro schopného projektanta by toto však neměl být nepřekonatelný oříšek.

Z těch nečekanějších obtíží můžeme zmínit především nutnost výkoného odsavače par, tedy digestoře. Podkrovní místnosti totiž mají asi o 1/3 menší celkový objem vzduchu. Při vaření v podkrovní kuchyni tak dochází při vaření k podstatně rychlejší změně vlhkosti a šíření pachů.

Zapomenout bychom neměli ani na barevné ladění naší kuchyně. Vzhledem k tomu, že se má nacházet přímo pod střechou, je vhodné volit světlejší tóny barev. Podkrovní prostory totiž mívají obecně problém se světlem.

Proč kuchyně v podkroví?

Buď nemáme při stavbě kuchyně na vybranou, nebo zkrátka toužíme po originální atypické kuchyni. Nic jiného ho nás zřejmě k realizaci kuchyně v půdních prostorách nepřiměje. Řešení podkorovní kuchyně nás totiž zpravidla přijde dráž a i stavební práce budou oproti normálu složitější. Je však třeba říct, že ve finále, bude určitě každý majitel útulné kuchyně v podkroví spokojen.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!